Pokud hledáte netradiční destinaci, kde nebyli všichni vaši známí, tak Moskva je právě takový cíl. Levné letenky do moskvy https://levneletenky.cz/letiste-moskva.html určitě během podzimu seženete za velice příznivou cenu a už se můžete těšit na největší letiště v Rusku.

Vítá vás moskevské letiště

Šeremeťjevo je mezinárodní letiště, které leží 29 kilometrů od Moskvy. Má dvě souběžné betonové přistávací dráhy o délce 3550 a 3700 m. Po rozsáhlé rekonstrukci má 6 terminálů. Polovina slouží převážně pro vnitrostátní lety a druhá pro ty mezinárodní. Na letišti se pohybuje kyvadlová doprava, která zajišťuje dopravu v areálu. Do Moskvy se dá dopravit rychlovlakem nebo autobusy.

russia-

Letiště je domovem největší ruské letecké společnosti Aeroflot. Ročně je zde odbaveno kolem 50 milionů cestujících. Letiště má přímé lety s Prahou a také s letištěm v Karlových Varech, což bylo zřízeno kvůli ruské lázeňské klientele, která tvoří velkou část hostů našich lázní.

O Moskvě

V roce 1980 hostila Moskva letní olympijské hry. V roce 1991 bylo město dějištěm neúspěšného pokusu o převrat ze strany členů vlády proti reformám Michaela Gorbačova. To nastartovalo zánik Sovětského svazu. I po jeho rozpadu zůstala Moskva hlavním městem. V roce 2004 a 2010 se o Moskvě hodně psalo v souvislosti s teroristickými útoky islámských radikálů v metru.

russia1

Parky a oázy zeleně

Kromě krásných památek město nabízí i nádhernou a udržovanou zeleň, která tvoří až 30 % plochy města. Je tak velice snadné jít si odpočinout do některého z udržovaných parků nebo lesíků. Město má i podél městských hranic široký pás zeleně, kterou hojně využívají Moskvané během víkendů. Je zde i mnoho zábavných atrakcí a kulturních akcí. V parcích města není nouze ani o jezera a rybníky, je jich přes 500. Do řeky Moskvy se v katastru města vlévá dalších 140 vodních toků, které byly většinou svedeny do kanálů pod zem.

4.8/5 - (6 votes)