Touhu po chytré domácnosti má dříve nebo později snad každý. Klíčovým prvkem takovéto domácnosti bývá takzvaný „hub“ (čtěte „hab“). Pomocí tohoto hubu je možné propojit televizi, světla, reproduktory, rolety, kohoutek, bezpečnostní systémy, apod.. A to nemluvě o dekorativně působící vizáži. Pro více technologicky zdatné nadšence, je také možnost si nastavit funkce, aby vyhovovaly individuálním požadavkům vašeho domova.

Zapojení těchto zařízení nebývá těžké, problém ale nastává v moment nastavení. Tyto nastavení však nejsou tak obtížné, aby se s pomocí internetu nebo schopného parťáka nedaly zvládnout.
Chytré hodinky

Co vše dovede?

Tyto huby dokáží propojit chytrá zařízení dohromady. K čemu se to může hodit? Co například pomocí hlasového příkazu zhasnout světla, změnit jejich jas nebo jejich barvu? Bez problému! Toto zařízení je také možné spárovat s chytrou zásuvkou, topením a dokonce i se zámkem.

Tyto stanice často také poskytují vlastní uživatelské rozhraní. Zde můžete najít aplikace pro přehrávání filmů bez nutnosti stahování, prohlížení fotografií z cloudu, stahování dalších aplikací a používání internetu.

Již zde bylo zmíněno používání hlasových příkazů. V tomto aspektu se mohou huby lišit. Obvykle jsou příkazy přijímány a prováděny pomocí umělé inteligence. Tu lze dokonce vyvolat určitým příkazem, a to bez nutnosti zmáčknout nějaké tlačítko nebo brát telefon do ruky. K čemu je to dobré? Ne jen že umí rozeznat příkazy, ale také tím má přístup k funkcím vašeho mobilu. Dnešní software pro rozeznávání hlasu si dovede poradit s hledáním na internetu, vytáčením telefonních čísel, diktací a odesíláním zpráv, spouštění aplikací, sdělení počasí a dalších.

Tyto úžasné funkce nejsou omezeny pouze na mobil nebo tablet, lze použít chytré hodinky či univerzální ovladače.
Využití chytrého zařízení

Co nás čeká?

Věda nám neustále ukazuje, že náš život může být ještě pohodlnější, a s neustálým vylepšováním operačních systémů těchto přístrojů se dá očekávat, že se budou na již zakoupených zařízeních vyskytovat nové užitečné funkce.