Ať už kupujete vysněný byt nebo rovnou celý dům tak u obou je důležitý parametr cena nemovitosti. Od čeho se odvíjí a dá se s ní nějak pohybovat?

Snad snem každé rodiny nebo jednotlivce je mít svůj vlastní byt nebo rodinný dům. Někdy k tomu vede dlouhá cesta, která se dokáže někdy zaseknout na ceně nemovitosti. Pokud se trochu koukáte po cenách nemovitostí je Vám zřejmé, že to není zrovna levná záležitost a je třeba si vybírat opravdu důkladně.

sale

Cena nemovitostí Posudkyostrava je nejen odhadní cena dána odhadcem, ale také průměrem toho, za co se stejné nemovitosti prodávají na trhu.

Ceny nemovitostí se skládají z více položek a není to pouze čistá cena bytu nebo rodinného domu nebo třeba chaty. V ceně je, jak zahrnuta cena nemovitosti, tak také právní služby, odměny realitní kanceláři a třeba i cena, kterou majitel dal za odhadce. Cena někdy bývá velmi naddimenzovaná, proto se vůbec nebojte zeptat na slevu. Výhodou může být třeba to, že zaplatíte celou částku najednou. Z toho Vám může vzniknout krásná sleva. Pro majitele je určitě výhodnější mít nemovitost uhrazenou najednou než čekat na splacení třeba 5 let.

dům

Jak se liší ceny nemovitostí

Ceny nemovitostí ovlivňuje inflace a taky případné úrokové sazby nastavené ČNB. Cena nemovitostí se taky liší kraj od kraje a město od města. Stačí srovnat rodinný dům někde na okraji Prahy s domem stejné velikosti třeba na nějaké vesnici vzdálené třeba 30 km od nějakého většího města. Cenu nemovitosti také určitě stanovuje i místo kde dům stojí. Jiná cena bude domu u hlavní cesty a jiná zase někde v zatáčce u lesa.

Pokud už si nějakou nemovitost vyberete na základě prohlídky, každou zálohu, kterou třeba uhradíte si nechte smluvně ošetřit. Možná Vám to přijde jako banalita, ale existují případy, kdy lidé uhradili zálohu a domu se nikdy nedočkali. Bez řádné smlouvy pak nikdo nic nezmůže.