Znáte skladbu Richarda Müllera z roku 1986, s názvem „Po schodoch“? Tato skladba obletěla republiku zejména v televizním vysílání v podobě videoklipu, s jehož pomocí snadno nahlédneme do útrob panelového domu, zejména do jeho společných prostor. Schodiště tu slouží jako záložní přístupový bod do bytů vyšších pater, kdyby selhal výtah. Lidé si tu však častokrát neuvědomují, že by to mělo být spíše naopak, že by měli po schodech stoupat denně, a výtah využívat jen v nejnutnějších případech, např. pro stěhování nábytku.

točité schodiště v domě

Domníváte se, že přeháníme? Vůbec ne! Každý vzdělaný a moudrý lékař vám potvrdí, že chůze po schodech je nesmírně zdravá, a že naopak výtahy znemožňují využívat právě ty významné benefity jednotlivých schodů v bytových domech.

Máte-li možnost ve vašem domě chodit po schodech, anebo se teprve schodiště chystáte vybudovat či rekonstruovat, přistupujte k těmto stavebním prvkům s výrazem vděku a využívejte jejich vlastností naplno.

Budou se vám vyhýbat nemoci http://www.skincareliberec.cz/sluzby_gynekologie_laserova-epilace-intimnich-partii – kdo bývá často nemocný, např. chřipkou, měl by posílit svůj přirozený imunitní systém. Nemáme jej od přírody (od Boha) náhodou a mnoho lékařů vám potvrdí, že toto je pro boj s chorobami zásadní. Chůze po schodech podporuje imunitní systém velmi výrazně.

venkovní kamenné schody

Budete se lépe cítit i psychicky – proč být každý den „na dně“, když to jde i jinak? Pokud je toto váš případ, potřebujete srazit hladinu stresových hormonů a nastolit hormonální rovnováhu a schodiště vám v tom vypomůže docela výrazně.

Můžete shazovat kila navíc – běhání nebo vyšlapávání schodů po dvou je skvělé pro hubnutí partií stehen, hýždí i břicha. Proč chodit do posilovny nebo někde běhat daleko za městem, kam se musíte nejprve dopravit? Využívejte vlastních schodů v domě, které vám zhotoví profesionální řemeslníci s vědomím, že takto již pomohli mnoha lidem před vámi.