Bohužel ne všichni můžeme bydlet v čtyřpokojových bytech nebo rodinných domech. Není třeba být hned nešťastný z toho, že máme k dispozici jen menší byt. Lepší je hledat cesty, jak tento prostor využít co nejlépe a nejúčelněji. I malé byty mají své výhody. Zaprvé jsou levnější, jejich vytápění vás bude stát méně a tolik se nenadřete při úklidu.
Jak si co nejúčelněji zařídit malý byt?

ložnice

To co se vám podařilo ušetřit koupí menšího bytu, investujte do nábytku na míru. Vůbec nejlepším řešením jsou vestavěné skříně na míru Praha 15. Není nic jednoduššího než se domluvit se šikovnými truhláři, kteří jsou schopní zrealizovat všechny vaše představy. Nábytek se tak vejde i do míst, kam byste běžnou skříň neumístili a navíc volný prostor využijete do posledního centimetru. Velmi praktický je také multifunkční a skládací nábytek. Rozkládací gauč poslouží přes den jako místo k sezení a večer máte během chvilky dvoulůžko na spaní. Pokud navíc gauč disponuje úložným prostorem, nemusíte řešit, kam přes den schováte peřiny.

Nespěte v kuchyni
Pokud víte, že budete muset do jedné místnosti vměstnat dvě standardně oddělené místnosti, nezapomeňte tyto prostory oddělit alespoň opticky. Dobře k tomu poslouží například knihovna nebo barový pult se židlemi. S tím souvisí i nákup spotřebičů. Zaměřte se na to, aby byly opravdu co nejtišší, jinak v noci s hrůzou zjistíte, že v hluku, který vydává lednice, nemůžete nikdy usnout. Myslete na to, že v noci vnímáme zvuky úplně jinak, mnohem intenzivněji.

pokoj

Využijte prostor pod stropem
Pomocí sníženého sádrokartonového podhledu si můžete v bytě vytvořit něco jako malou půdu, kam budete moci ukládat věci, které používáte pouze sezónně a potřebujete je mít někde během roku uskladněné. Příkladem za vše jsou například vánoční ozdoby nebo třeba brusle na led. Než se do provádění změn pustíte, vezměte do ruky tužku a plánované změny si dobře nakreslete. Při zařizování malých prostor je dobré požádat o pomoc a radu architekty, neboť mají v zásobě skvělé nápady, jak malý prostor co nejlépe využít.