Blíží se narozeniny vašich dětí a vaše malé ratolesti naléhají, že chtějí oslavu narozenin a přes to nejede vlak? Máme tu pro Vás tip, jak udělat pro děti skvělou zábavu, na kterou určitě nezapomenou. Vy pak budete za skvělé rodiče, který jen tak někdo nemá.
narozeninová hra
Dort se svíčkami a strýc převlečený za klauna už je pase, nachystejte dětem něco nového, na co budou dlouho vzpomínat a povídat si o tom.
balónková hra
Ke hře Vám postačí pytlík obyčejných balónků a potravinového barviva. Balónky koupíte v hračkářství a pro barvivo se stavte v potravinách. Mějte na paměti, že je dobré si všechno dopředu připravit, ať pak nemusíte něco shánět na poslední chvíli. Jelikož to bude překvapení, snažte se to před dětmi utajit, ať neví, co chystáte.
Do balónků si nasypte barvivo a snažte se, aby každý balónek měl náplň jinou. Můžete samozřejmě míchat barvivo do sebe, je to jen na vaší fantazii. Poté co balonek naplníte, nafoukněte ho do střední velikosti a zavažte ho tenkým provázkem, o délce padesáti centimetrů. Dávejte si pozor, ať při nafukování nevdechnete barvivo. Až budete mít dostatek balónků, jste připraveni na hru a oslava může začít.
Samotná hra je velice jednoduchá, přineste balónky a řekněte dětem, ať si každý na svojí nohu přiváží provázek s balonkem, tak ať ho mají těsně u nohy a nevlaje za nimi. Poté děti rozestavte od sebe a hra může začít. Úkolem hry je rozšlápnout balónek všem ostatním a přitom si svůj ohlídat, aby Vám jako jedinému zůstal, ten je pak vítězem. Při rozšlápnutí jako překvapení vyletí barvivo, které tomu dodá všemu suproví efekt a děti to samozřejmě nebudou čekat, čímž při prasknutí prvního balónku děti ještě více navnadí. Hru můžete opakovat, dokud Vám nedojdou balónky, takže vítězem může být více dětí. Nezapomeňte si připravit malé odměny pro vítěze, ať děti motivujete.
narozeninové balónky
Může se zdát, že hra je klasická hra na honěnou, ale až uvidíte, jak moc se u toho děti zabaví a naběhají, určitě nezklame a splní svůj úkol. Není nic lepšího, než pohled na rozradostněné obličeje vašich ratolestí.