Prodej a distribuce vlastních léčiv je v dnešní době docela populární činnost. Nemusí se jednat o syntetické léky jako takové, ale pouze o vlastní léčebné přípravky, které se dají vytvořit doma za plotnou. I k těmto léčebným přípravkům musíte mít příslušné povolení. Nelze nelegálně a bez kontroly prodávat jakákoliv léčiva. Co se myslí zmíněnými léčivy? Jsou to například nějaké potravinové tabletky, které byly vytvořeny převařením a stlačením různých bylinek, které mají mít daný užitek.

K tomu abyste mohli tuto činnost provozovat, musíte mít dobrou znalost v tomto oboru. Proto tuto činnost provozují lidé, kteří prošli vysokou školou právě v oboru farmaceutiky.

léky v butelce

Předtím, než je vámi vytvořené léčivo posláno na trh a veřejně prodáváno, musí projít přísnými testy a zásadami. V zákoně stojí, že jakýkoliv léčebný přípravek musí před jeho hromadným prodáváním projít registrací. Registraci léčiv předchází přesné zdokumentování obsahu přípravku, proces výroby atd. Takže se musí jednat o takový přesný manuál. Musíme také popsat, k čemu je přípravek dobrý, jestli je bezpečný a popřípadě popsat pro koho není přípravek vhodný.

Přitom musíme dodat návrhy toho, jak bude vypadat obal přípravku, text na obalu (aby nebyl obal na krabičce přípravku zavádějící a kupující si ho nemohl pomýlit), příbalová informace pro kupujícího (včetně cizích jazyků).

Po splnění náležitých kritérií, pečlivému prozkoumání a kontrole obsahu přípravku se může přejít k registraci léčiva.

léky na listu

Předtím, než se vůbec rozhodnete se pustit do výroby svých vlastních léčiv, ověřte si, zda o něj bude zájem a jestli je to něco, co lidé potřebují. Většinou se jedná o různé přípravky, které se starají o pleť, nebo vlasy. Tudíž jsou cílovou skupinou většinou ženy. Nezapomeňte na to, si před výrobou vlastního léčiva udělat malý průzkum trhu v okruhu osob, ve kterém chcete prodávat. Pak se alespoň okrajově dozvíte, jestli se do výroby a prodeje chcete pustit, nebo ne.