Máte rádi děti? Kdo by je neměl rád. Pamatuji si, jak jsme byla já dítě a trávila jsem všechny prázdniny u babičky a dědy na vesnici. To místo pro mě bylo naprosto dokonalé, vesnici jsem milovala. Jako dítě jsme i to tak velmi užívala. Byla to klidná a čistá vesnice se zvířaty a čistého vzduchu. Nikde žádná chemie a žádná fabrika. Všude jen louky a lesy. A taky plno dětí, se kterými jsem si moc ráda hrála. Dříve to bylo jednodušší, myslím si to. Protože nyní mi to přijde, že děti jsou více zákeřnější nebo více zlé. Nebo vy to vnímáte jinak? Tak proč se děti v dnešní době stále jen obviňují anebo se natáčí, jak ubližují jiným dětem? Nebo za jejich chování můžeme my dospělí? 

Děti mají rády sladké.

Myslím, že na chování dětí máme my dospělí hodně velký vliv a bylo tomu tak vždycky. Nicméně ale vidím opravdu velké rozdíly. Možná za to mohou taky sociální sítě, které dětem ani tak moc neprospívají. Sice nejsem ten typ matky, která zakazuje dětem mobil nebo počítač. To ne, ale spíše mě zajímá, co tam to dítě dělá. Přeci nebudu dětem schvalovat nějakou hru, kde se lidi vraždí navzájem nebo se tam dějí nějaké nekalé věci. To bych rozhodně nesnesla. Proto si dávám spíše záležet na tom, co, je děti na počítači dělají. Moje děti jsou na počítači docela často, to uznávám, ale když je to moderní, tak proč ne. 

Děti jsou různé.

 Přeci nebudou moje děti jediné, které mají zakázaný počítač. Taková já zase nejsem. A myslím si, že každé dítě si jednoho dne najde svůj způsob života a taky tu pravou životní cestu pro sebe. A taky si musíme my rodiče uvědomit, že dítě je malý člověk a nechce, aby všechno mu řídili rodiče. Myslím, že všechno má své meze. Nebo by to všechno mělo být tak, že co řekne rodič, tak by to mělo být svaté? Podle mě je to velká hloupost. Myslím si, že by se mělo jednat tady o kompromisy, aby bylo vyhověno všem.