Neustálé zdražování, které nebere konce, zavařilo mnoha (nejen) mladým lidem. Sehnat nyní vlastní bydlení může být oříšek, vzhledem k tomu, že ceny pozemků i nemovitostí vzrostly do závratných výšin, a dosáhnout na hypotéku není tak snadné. Jak mají takovou situaci řešit například mladé rodiny s dětmi?

obrázek domu

Mobilní domy

Jednou z nejdostupnějších, a čím dál víc oblíbených variant, jsou poslední dobou mobilní domy. Tento typ bydlení už lze totiž vystavět i jako celoroční bydlení, a to za mnohem nižší cenu, než je cena klasického cihlového domu. Cena se samozřejmě odvíjí od velikosti domu, množství místností, a celkového vybavení. Tak či tak, se jedná o levnější, ale stále příjemnou možnost bydlení. Tento typ domů má totiž dlouhou životnost, takže pokud si je objednáte u poctivého výrobce, můžete v něm strávit celý život. Výhodou je rovněž to, že výroba mobilního domu netrvá tak dlouho, jako stavba, a pohybuje se pouze v řádu měsíců. Ještě levnější variantou je pak koupit už hotový, použitý mobilní dům, který může sloužit stejně dobře, jako nový. Špičkou na českém trhu ve výrobě a prodeji mobilních domů je rozhodně firma Top mobilní domy, která prodává jak hotové mobilheimy, tak i vyrábí na zakázku. Můžete si vybrat z řady celoročních domů, a bydlet téměř ihned.

Bungalov

Další ještě poměrně levnou variantou jsou pak bungalovy, které lze objednat jako hotové domy na klíč. Zde už je cena samozřejmě o něco vyšší, ale stále se jedná o cenu dostupnou. Některé firmy vám rády zařídí financování, tudíž pro vás bude snazší vyřizování hypotéky.

stěhování gauče

Dvougenerační domy

Dvougenerační domy jsou rovněž v poslední době oblíbenou formou bydlení, a to právě díky tomu, že stačí menší hypotéka, abyste předělali poschoďový dům na dvě obytné jednotky. Nevýhodou tohoto typu bydlení je však mnohdy to, že se stále dělíte o část prostoru s jinou generací. Někomu to tak může vyhovovat, jiní však raději volí samostatné bydlení.