Téměř v každém městě stojí nejméně jedna městská knihovna. Určitě (a nejenom) během školních let ji každý z nás nejednou navštívil a musíme říct, že se zde dají najít opravdu velké poklady. Pokud nemáte doma dostatek prostoru na nové a nové knížky, tak je knihovna skvělou službou. Vypůjčení knih nestojí mnoho a knihovny jsou pravidelně doplňovány novými výtisky. Milovníci čtení jsou pravidelnými hosty a na svou oblíbenou knihovnu nedají dopustit. I když ale třeba tolik nečtete, do knihovny můžete zavítat i kvůli jiným nabídkám. Města zde často pořádají třeba výstavy.

brýle s knihou

Školáci zde mají k dispozici studovnu a čítárnu, kde si mohou vypůjčit určité časopisy, stejně tak jako knihy domů.  V neposlední řadě bývají ještě k dispozici veřejné počítače s připojením na internet. Dnes je tato služba již trochu v ústraní, neboť téměř každá má internet v telefonu a zavedený internet do domácnosti je také skoro nutnost. Zvlášť, když studujete nějakou školu. Ale přesto se najdou osoby, které internet doma nemají a postačí jim chvíli, kterou na PC stráví v knihovně.

Nejvíce knihovnu ocení již zmiňovaní studenti, protože ne každou knihu z povinné četby chtějí mít nutně doma nebo se sami zaměřují na jiný druh četby. Také naučné literatury, slovníků a encyklopedií jsou knihovny přímo nadité, ovšem i tyto možnosti dnes nabízí chytrý telefon. Ne vždy ho ale můžete mít při sobě a ne vždy je na něj spolehnutí.
hodně staré knihy

Knihovny také pořádají besedy či různá setkání i pro mateřské školy nebo exkurze. Když je knihovna rozlehlá a má svoji historii, stojí jistě za navštívení. Například Knihovna Kongresu, kterou byste našli ve městě Washington, čítá na 155 milionů knih. Všechny sice nemůžete stihnout přečíst, ale jistě člověku udělá dobře, když na chvíli odloží telefon nebo notebook a pustí uzdu své fantazii s nějakou zajímavou knížkou.