Mnohé jistě napadne venkovní hra, kterou mnozí hráli s ostatními dětmi. Tady se ale zaměříme na něco úplně jiného a to je náš vzhled. Nadváha a obezita jsou jako skutečně velmi nebezpečná realita, která má ovšem ten nešvar, že se neustále zvyšuje svými počty. Bohužel ale již u poměrně malých dětí. Je zcela jasné, že je pár faktorů, které jí nahrávají. Nedostatek pohybu, nevhodně složená strava, přejídání a konec konců i stres si vezme svůj podíl. Tady by obezita měla rozhodně odejít z kola ven právě ona, protože dříve či později nastanou pro každého obézního člověka zdravotní komplikace. Není třeba čekat na to, až ten čas nastane, je třeba se rozhodnout a popřemýšlet jak zařadit do svého denního rituálu rychlé hubnutí, ale bezpečné a bez jo-jo efektu.

hubnutí jídlo

Jak se správně zasytit?

Nejdříve se musíme podívat do naší lednice a z ní odstranit všechny potraviny, po kterých sice velmi rychle sáhneme, ale moc nám neprospějí. Základem by měly být potraviny, které nemají moc kalorií, ale na druhou stranu velmi dobře zasytí. To v realitě znamená, že to budou potraviny, které jsou bohaté na bílkoviny. Ale nesmíme zapomínat ani na vlákninu, která sice není živinou, ale je nesmírně důležitou součástí našeho jídelníčku. Reguluje totiž správné trávení tuků a sacharidů. Nejedná se o to, že nejíme sladké pochoutky nebo nesladíme, tak to nepotřebujeme. Sacharidy se totiž nachází snad úplně všude, stačí se podívat na složení potravin, které běžně nakupujeme a možná budeme nemile překvapeni. Vláknina dále na sebe váže vodu a tím nabývá na objemu, což na druhou stranu je pro nás velmi příznivé, protože to vyvolá pocit plnosti.

hubnutí

Bílkoviny na dosah

Dobrým zdrojem rostlinných bílkovin jsou tofu, seitan, quinoa, luštěniny. Pokud se zaměříme na bílkoviny z masa, tak se rozhodně vyplatí kvalitní šunka s co největším obsahem masa, což nám právě prozradí štítek na balení. Ovšem ideální je mít v ledničce pečené nebo vařené kuřecí nebo krůtí maso, které se dá připravit na mnoho různých způsobů, například v kombinaci zeleninového salátu. Když se k tomu přidají častější procházky, tak obezita se budeme mít zajisté na ústupu.