Jestliže chcete něco udělat pro své zdraví, tak naprostým základem je pohyb a stravování. V přírodě je spousta rostlin, jenž pro nás obsahují potřebné látky.

Zdravé stravování

Nopál

V přírodě se nachází spousta rostlin, které přispívají našemu zdraví, takže by byla škoda si nějakou takovou nepředstavit. Málo známý je u nás Nopál, přičemž nejde úplně tak o rostlinu, protože se jedná ve skutečnosti o kaktus, což z něj dělá ještě zajímavější. Viděli jste někdy, že někdo jí kaktus? Pokud si myslíte, že je to nemožné, tak není, protože Nopal Nakliceno je toho důkazem. Původní obyvatelé ji na svém místě výskytu konzumovali již opravdu dávno, což znamená, že má na naše tělo opravdu dobrý vliv.

Nopal list

Obsahuje například aminokyseliny, což není nic speciálního, ale tělo si je neumí vyrobit, a proto je musíme do těla dostat potravou. Nesmí chybět ani spousta vitamínů, které se doporučují v určité míře konzumovat každému. Hodí se i pro diety, protože i menší množství nás zasytí. Na druhou stranu má nízkou energetickou hodnotu, což je vzhledem k zasycení ideální kombinace. Upravená rostlina přímo ke konzumaci je ve formě tablet.

Kelpa

Nyní se přesuneme k další zajímavé zdravé rostlině, která nese název Kelpa. K našemu překvapení žije pod vodou, protože se jedná o mořskou rasu, což jen potvrzuje, jaké poklady se vyskytují pod hladinou. Není tam jen tak, protože slouží i jako potrava mořských živočichů. K čemu vlastně je člověku. Pokud se podíváme do minulosti, tak sloužila spíše jako užitková rostlina, protože jsme ji mohli najít ve složení mýdla.

mořská řasa

Dnes už jde o převážně přípravkem, jenž se dává kočkám nebo psů, protože jim velice snadno dodá potřebné množství přírodních látek. Pro člověka je užitečná díky tomu, že nás chrání před radikály a kovy. Pomůže také, když sníme něco špatného, protože zabrání překyselení našeho těla. Takže prospívá celému trávicími procesu, bez jehož správného fungování se rozhodně neobejdeme. Jestliže chcete Kelpu využít při vaření a přípravě pokrmů, tak zvolte balení prášku. Naopak k přímé konzumaci tu máme tablety.