Mobilní telefony patří mezi předměty denní potřeby. Dá se říct, že k nám patří tak jako oblečení nebo peněženky. Ale jak je to u děti? Mobil ano nebo ne? Mobilní telefon má snad každý i ty malé děti mají mobil pro volání. Ale je to dobře? Co vlastně dokážou mobily v rukách děti způsobit? Bohužel se poslední dobou stává, že děti jsou ve školách nepozorné, protože do školy nosí mobilní telefony a těm věnují více času než pozornosti učitelům. V dalším případě se snaží díky mobilním telefonům podvádět, protože si zde vypisují taháky, které mají stále při ruce a pokud se dostaneme opravdu k vrcholu ledovce, tak se velmi rozšířila šikana učitelů z pozice starších dětí, které si pak tyto přestřelky točí do mobilu na video a pouští dále do online světa.

mobil

Bohužel pak tyto věci končí i třeba sebevraždou profesora. Proto patří vlastně mobily dětem do ruky a pokud teda je nezbytné, aby je měli není potřeba trochu korigovat co mají mít na mobilním telefonu povolené? Existují aplikace, kde je možné nastavit jen časový úsek pro přístup například k internetu. Díky tomu lze mobil využívat pro volání a sms pokud má dítě kredit nebo paušál.

dítě a mobil

A zde se nabízí další zvážení, který druh kreditu je správný. Zda to, aby dítě mělo na měsíc kredit určité hodnoty. V tomto případě se dítě naučí spořit a bude zvažovat, zda volat nebo zbytečně psát, ale v případě, že opravdu telefon bude potřebovat a nebude mít kredit bude v pasti. Anebo, aby mělo třeba neomezený paušál, ale s tím, že může trávit třeba desítky minut volání, sms. I povolení přístupu na internet je otázka zvážení. Děti ráda objevují stránky jim zakázané a mohou se stát třeba účastníky nějaké kyberšikany nebo třeba nechutných nabídek. Je na každé rodině, jak se k tomuto tématu postaví a co vše svému dítěti v rámci mobilního zařízení dovolí nebo nedovolí.