Krátkodobý pronájem je hlavně pro byty, které leží v atraktivních lokalitách, o které je zájem. Tedy turistická centra nebo zajímavá místa. Zde je možné nasadit cenu výše a pronájem trvá od pár dní až po několik měsíců. Tento trend je hlavně ve velkých městech, kde je hodně potencionálních zákazníků. Ceně však musí odpovídat i vybavení s čehož vyplívá nutnost počátečních investicí a náklady na udržení vyššího standartu.
svazek klíčů
Pokud to neuděláte, tak vám hrozí, že vás převálcuje konkurence s vyšším standardem. Nestačí jen aby se vaši nájemníci v bytě dobře cítili. Musíte také držet krok s dobou a byt se snažit neustále upravovat, tak aby odpovídal aktuálním požadavkům. Myslí se tím třeba moderní nábytek nebo výměna starších spotřebičů za novější. Přístup k internetu je v dnešní technické době nutností a jeho absence by vám mohla výrazně uškodit. Nevýhodou krátkodobých pronájmů je, že strávíte podstatně více času hledáním nových vhodných nájemníků, musíte být neustále k dispozici, povinnost hlásit ubytování cizinců nebo platit daně. Hlavně u cizinců je běžné, že v den předání klíčů nemusí na smluvené místo dorazit včas, protože nenašli tu správnou ulici a vy mezitím ztrácíte čas čekáním. Někdy tento typ pronajímání vadí sousedům, kterým muže vadit častý pohyb nových osob po domě. Kromě toho na vás padají častěji problémy s uklízením po odchodu nájemníků.
béžové paneláky
Další nevýhodou je zvýšené riziko, že se potkáte s neplatiči nebo lidmi na které je uvalena exekuce. Můžete tomu předejít, když si necháte zaplatit nájem dopředu. Jak tedy zhodnotit krátkodobé pronájmy? Má to své plusy i mínusy. Dostanete sice více peněz, ale stojí vás to více úsilí, času a energie. Jak říká jedno přísloví: Nic není na tomto světě zadarmo. Jsou, ale i ti, které to baví a berou to jako svou práci a možnost si přivydělat nebo se i uživit.