Ekologická rostoucí tužka má v sobě vložené semínko bylinky, která po vykreslení tužky může spatřit světlo světa. Když už je tužka příliš krátká, aby se s ní dalo psát a kreslit, tak ji postačí zasadit kamkoliv a do dvou týdnů z tužky vyroste libovolná zdravá rostlinka. Na ekologické tužce je nasazena kapsle se semínkem, bez GMO a pesticidů. Jakmile se tato kapsle dostane do kontaktu s vodou a půdou, naše tužka začne klíčit.
starý květináč

Vysoká kvalita a čistota

Ekologické rostoucí tužky jsou vyráběny ručně, ve vysoké kvalitě, z udržitelně vytěženého cedrového dřeva. Při výrobě jsou použity sto procentní přírodní suroviny, bez olova nebo jiných toxických látek. Ekologická rostoucí tužka je ideální pro každého, kdo vždy svou tužku vypíše, nechce ji vyhodit a má rád rostliny.
Tyto veselé rostoucí tužky jsou nejenom ekologické. Navíc:
o   nádherně voní cedrovým dřevem
o   pokud s nimi již nechcete psát, nebo jsou příliš krátké, tak je zasadíte
o   vyroste z nich jedna z deseti bylinek, kterou můžete použít v kuchyni
Pokud zasadíme rostoucí tužku, pomůžeme tím přírodě, pobavíme se a potom si ještě na rostlince pochutnáme. Tyto tužky jsou zároveň skvělým dárkem a báječným překvapením pro každého milovníka přírody.
Tyto ekologické tužky jsou vyráběny v Minnesotě v USA. Dřevo tužky je z cedru a tuha z grafitu a jílu. Velikou výhodou u těchto tužek je, že pokud rádi okusujeme konec tužky, tak u ekologické tužky dochází k aktivaci zeleného konečku a rozpustí se v ústech. Tím nás našeho zvyku zbaví.

Chutné rostlinky v každé tužce

Tužky v sobě obsahují semínka z těchto rostlin:
o   koriandr
o   kopr
o   sladký hrách
o   tymián
o   sherry rajče
o   rozmarýn           
o   chilli                     
o   pomněnky
o   levandule      
o   šalvěj  
odřezky tužky

Pokud nám již z tužky semínko vyklíčí, je vhodné vždy bylinku přestěhovat ven na sluníčko, na zahradu, do skleníku nebo do květináče.