Problémy se spánkem – potíže s usínáním a časté noční probouzení provází život každého třetího Čecha. Příčiny tohoto neutěšeného stavu mohou být různé, a tak je nutné zaměřit se především na řešení jich samotných. Jestliže je však organismus velmi vyčerpaný, potřebuje oporu ve formě podpůrných prostředků. Účinné látky obsažené b konopí mohou výrazně napomoci, jestliže je budeme užívat v malých dávkách a rozumně. V tomto případě je ideální esenciální olej ze semínek konopí.
Stres, deprese a úzkosti – všechny tři zmiňované jevy souvisí se špatný životním stylem a výrazně je zhoršují přepracovanost, nedostatek odpočinku, negativní myšlenky a životní cíle. Kromě psychoterapie a práce na sobě byste měli sáhnout po přírodním uklidňujícím prostředku. Výraznými pomocníky mohou být např. ženšen a damiana, ale také výtažek z marihuany. Psychoaktivní látky THC relaxují a zklidňují mysl, pomáhají uvolnit endorfiny a snižují hladinu napětí na únosnou mez.

loupaná semena konopí

Bolestivé stavy – jistě dobře znáte, jak dokáže bolest ovlivnit kvalitu života. Nedá se blíže specifikovat, která bolest je nejhorší a která naopak zvladatelná, ať už se jedná o zažívací problémy nebo migrény či bolesti zubů, kanabinoidy mohou od bolesti ulevit i v případě chronických stavů, jako je léčba chemoterapií a obecně stavy v pokročilých fázích onkologických chorob. Opět je však důležité zaměřit se na příčinu nemocí, zejména na souvztažnost s psychikou.

konopí

Rakovina – podle některých výzkumů působí malé množství oleje z konopných semínek jako preventivní prostředek proti růstu a množení nádorových buněk.
Nechutenství – konopný olej vyniká také stimulací zažívání a vyvoláním chuti k jídlu, tím pádem je skvělým prostředkem pro rekonvalescenci po dlouhodobých chorobách a léčbě zlomenin apod. Někteří odborníci jej doporučují při problémech s podváhou, bulimií a anorexií.