Jestli si to někdo myslí, tak to ještě neocenil jeho práci v praxi, když má například špinavé dno nebo stěny bazénu. Pak je také možné, že to bude řešit potápěčskými brýlemi, dýchacím přístrojem pod vodou, hadrem v ruce a stěny pěkně ručně omývat. Tak to musíme uznat, že je hloupost, stejně tak jako drhnout stěny kartáčem na teleskopické tyči. Ačkoliv teleskopickou tyč bychom rozhodně zavrhovat neměli. Tak jak moc si práci zjednodušíme nebo zkomplikujeme, to již čistě záleží jen na nás samotných. Nicméně bazénový vysavač nás nemusí stát celou naši výplatu. Záleží, jaké požadavky od něj očekáváme. Ovšem na druhou stranu, proč si neusnadnit úklid, když k tomu rozhodně možnost je. Navíc když se budeme o danou věc řádně starat, tak není to pomůcka jen na sezónu. Přesto je důležité zkontrolovat hadice k bazénovému vysavači, které jsou hodně namáhané v ohybu a pak i malá dírka nás může překvapit.

hadice k vysavači

Kam se dají takové hadice připojit?
Jsou sice vyráběné z kvalitního plastu a skutečně bychom se bez nich neobešly a to ani v případě, pokud bychom si vysavač vůbec nepořizovali. K bazénové technologii zkrátka neodmyslitelně slouží. Jen je třeba vybírat vždy správnou délku, tvar, dokonce i barvu, jelikož pro solární ohřev je samozřejmě nejlepší černá, rozhodující je samozřejmě samotný průměr a koncovky.

  • Propojují bazénové vysavače s technologií. Zde se vyplatí spíš pro menší bazény. Připojí se přes skimmer k bazénové filtraci a pak se ovládají ručně teleskopickou tyčí.
  • Různé solární ohřevy.
  • Nesmíme zapomenout na napouštění a vypouštění bazénové vody.

vysavač

Nemáme filtraci? Nevadí.

To se většinou jedná o skutečně rekreační bazénky, nicméně i zde je nutná údržba vody. Je pravdou, že tady využijeme k práci ruce, jelikož i zde se nám hodí ruční vysavač. Ale i ten se bez připojení k rozvodu vody neobejde, tudíž i zde bude nutná hadice. Není to velká investice a jako náhradní díl se dá vskutku pořídit podle potřeby a vhodné délky celkem snadno. Jen bychom kontrolní test neměli odkládat. Až bychom ho skutečně potřebovali, tak bychom museli vodní radovánky na chvíli odložit a to se nikomu ve skutečně horkých dnech nechce.