Hledáte nějaké příjemné místo, kde byste mohli strávit svou dovolenou? Rádi byste vyrazili za teplem, ale nechcete se trmácet nikam daleko? V takovém případě je jistě ideální volbou pro vás právě jižní Morava, která je pověstná svým teplým klimatem, krásnou krajinou a také gastronomickými zážitky.
Když je řeč o jižní Moravě, nesmíme přitom nikdy pominout zdejší vyhlášené vinice. Všichni milovníci vína zde jistě přijdou na své. Nicméně tento jižní cíp republiky je samozřejmě nakloněn nejen dobrému pití, ale také dobrému jídlu, které si můžete dosyta vychutnat například při ubytování v Mikulově.

hotelový pokoj

A proč si rovnou nedopřát to nejlepší? Když si máte opravdu pořádně odpočinout a chcete si domů přivézt ty nejlepší zážitky, pak je ideální ubytovat se přímo v hotelu v Mikulově, kde si užijete špičkové služby a budete mít ten nejkrásnější výhled do okolí, nehledě na to, zda se tam vypravíte osobně anebo se budete pouze kochat jedinečným výhledem – třeba na vyhlášený svatý kopeček.

Všichni milovníci přírody a vycházek do krajiny jistě neodolají návštěvě chráněné krajinné oblasti Pálava, která patří k těm nejkrásnějším českým přírodním celkům s typickou květenou a jedinečným krajinným rázem. Každopádně, ani milovníci kulturního dědictví a architektonických památek zde nepřijdou zkrátka. A když už je řeč o kulturním dědictví, pak byste v žádném případě neměli minout ani návštěvu muzea v Dolních Věstonicích.

sauna

Mikulov se nachází na samotné hranici Moravy a Rakouska, kam je to odtud jen skok. Budete to mít stejně blízko do Vídně, jako například na návštěvu jedinečného lednicko-valtického areálu, kam míří každý rok davy turistů z celého světa. A není se čemu divit, když právě pouze zde mohou shlédnout tu největší komponovanou krajinu v Evropě plnou jedinečných staveb.
Je tedy jasné, že pobyt v Mikulově vás jednoznačně očaruje.