Internet je fenoménem dnešní doby a stále více se na něm vyskytují i děti. A to stále mladší. Dnes se na internet je schopno dostat snad i dítě, které navštěvuje teprve mateřskou školu. Problém nastává, když mají děti přístup k informacím, které nejsou určené pro lidi jejich věku. Nemluvíme jenom o neustále omílaném pornu, dostanou se také na pochybné stránky nebo je mohou kontaktovat pochybní lidé. Jaká jsou tedy největší rizika pro děti, které se zde pohybují?
 komunikace www
Cizí lidé a zloději
Děti nedokáží posoudit, zda jsou jim podsouvané informace pravdivé. Věří vše a každému, internet je tedy rájem pro pedofily a zloděje. Děti rádi nahrávají fotky svých pokojů a domovů.  Ty se rázem stávají pro zloděje jakousi mapkou. Také oznamují kam, a kdy jedou. Nejsou schopny filtrovat co je vhodné a co už ne.
 
Ono zmiňované porno
Děti se často ptají, jak vlastně vznikají děti. Rodiče jim na to odpovídají různě, ale určitě ne tak, jak uvidí v pornu. Nejenom, že realita je zde velice zkreslená, také opravdu není určené pro dětské oči. Děti tomuto obsahu nerozumí a často mohou být velice zmatené. Je spoustu dobrých důvodů, proč je povoleno až od osmnácti let. Nejlepší je proto zablokovat stránky s erotickým obsahem pro všechna zařízení, které dítě používá. Návody se dají najít všude po celém internetu.
 děti s notebooky
Nebezpečné viry a hackeři
Toto souvisí s tím, že děti neumí třídit informace. Kliknou na všechno, co jim přijde a často se jim do telefonu nebo počítače může stáhnout vir, který Vám ukradne osobní informace, identitu nebo vykradou Váš bankovní účet. I přesto, že můžete mít antiviry, nefungují na vše. Opatrnost je tady na prvním místě a není jí nikdy dost. Hlídejte radši své děti a vysvětlujte jim nebezpečí.
 
I přesto, že je internet jistě velkým přínosem pro nás všechny, je potřeba být opatrný. Hlavně pokud se jedná o děti.