Služba Pocket se původně jmenovala „Read it Later“, což přeložíme jako „přečtěte si to později“. Jde o webovou aplikaci fungující jako úložiště pro články nebo webové stránky, ke kterým se budete chtít vrátit, až budete mít čas.
Aple a facebook 

Charakteristika Pocketu
 
–        Články, které si do Pocketu uložíte, si následně můžete číst na jakémkoliv počítači nebo notebooku, přes webové rozhraní nebo na tabletu či chytrém telefonu v mobilní aplikaci. Pokud tedy máte chvilku času a chcete si přečíst něco, co jste si uložili, je v podstatě jedno, jaké zařízení máte zrovna po ruce.
 
vytváření webu
Instalace a použití Pocketu
 
–        Abyste mohli Pocket používat, musíte se registrovat. Na úvodní stránce webu GETPOCKET dostanete na výběr ze dvou možností, buď se můžete přihlásit účtem Google nebo prostřednictvím emailové adresy a hesla. Dalším krokem je pak instalace doplňku do webového prohlížeče. Úvodní průvodce vás automaticky nasměruje na správné místo pro stažení. Doplněk přidá do webového prohlížeče tlačítko, přes které můžete kdykoli uložit aktuálně otevřenou stránku do Pocketu. Druhou cestou pak je kontextová nabídka, k níž se dostanete klepnutím pravým tlačítkem myši do stránky a volbou „Save to Pocket“. Tím máte připravený počítač k rychlému ukládání webových článků.
 učení tvorby designu

Čtení článků v Pocketu
 
–        Pokud se chcete pustit do čtení uložených článků, otevřete si webové služby GETPOCKET a zde pokračujete odkazem Log in. Po přihlášení se dostanete do aplikace, kde jsou všechny odkazy, které jste si uložili. Přes postranní nabídku můžete přepínat mezi články, které chcete číst. Další část nabídky potom slouží k filtrování článků, videí, obrázků nebo podle přiřazených štítků. Klepnutím si článek otevřete a můžete si ho přečíst. Na rozdíl od originálu zobrazuje Pocket stránky bez reklam a dalších rušivých prvků. Poté můžeme článek označit jako přečtený nebo rovnou vymazat.