Ty úžasné endorfiny

Fyzikální zákony platí pro každého a výjimkou nejsou ani děti. Působí na nás řada sil, z nichž nejčastější je setrvačná síla a gravitace. Děti se s jejich působením seznamují od narození a nejtěžšími zkouškami prochází v době, kdy se učí poprvé samy řídit kolo nebo udržet rovnováhu na bruslích. V tomto směru jsou výjimečné i trampolíny. Fantasticky nadnáší, naše milé ratolesti poletují vzduchovou hmotou a s pocitem bezpečí dopadají na odrazovou plochu. V tu chvíli je mysl s fyzickým tělem v jednotě, vyplavují se endorfiny, stres a nevhodné myšlenky mizí v dáli a nastává konečně slastný pocit volnosti.

skákající siluety

Nenechávejte děti bez dozoru

Endorfiny se na dětské trampolíně goodjump.cz vyplaví do krve velice rychle a pomáhají zároveň překonat pocit bolesti a zahnat únavu. S únavou to však bývá velmi ošidné, zvláště u dětí, které vydrží hopsat desítky minut, až sotva popadají dech. V tu chvíli zároveň nastává útlum koordinace pohybů, mozek přestává naplno vnímat skutečnou realitu a může dojít k nepříjemnému úrazu, kdy se špatně odhadne místo dopadu po nepřesném odrazu.
Neměli bychom tedy podceňovat jak dozor dospělých osob, tak i bezpečnostní prvky, které ke každému náčiní bezpochyby patří. Jsou to kruhové kryty pružin a ochranná síť z pevného polypropylenového nebo nylonového vlákna.
Zároveň dodržujme určitá bezpečnostní pravidla, s nimiž je tento sport a jedinečná zábava opravdovou relaxací a důvodem k tomu, proč si trampolíny zamilovaly již miliony lidí na celém světě:

skákající chlapec

Odložte svačinu a žvýkačky – skákat s plnými ústy jídla nebo se žvýkačkou je nesmírně riskantní počin. Zástavu dechu a udušení nelze brát na lehkou váhu. Odložit byste měli i veškeré předměty – hračky, mobily, náramky, řetízky atd.
Skákat by měla jen jedna osoba – dovádění na pružné ploše v hojném počtu, zvláště v různých hmotnostních kategoriích vede k narušení rovnováhy, k rychlému posunutí těžiště a nebezpečným kolizím.
Pozor na podkluzování – pocit jistoty a přesného odrazu dodá pouze cvičení se speciálními neklouzavými ponožkami anebo naboso, zapomeňte tedy na jakoukoli obuv.