Přemýšlíte nad tím, jak správně zvolit interiérové schodiště Fa-havlicek? Není to snadný krok, protože pokud si necháte vyrobit kvalitní, bude vám sloužit dlouhá léta, a proto je potřeba, aby se vám i líbilo. Proto tuto volbu neuspěchejte, a ujistěte se, že víte, co doopravdy chcete, možností je totiž spousta.

Točité schodiště

Točitá schodiště jsou vhodná zejména do interiérů, které bojují s prostorem. Jelikož se schodiště stáčí nad sebou, nezabere tolik prostoru, který pak můžete využít k něčemu jinému. Kromě efektivity využití je pak toto schodiště velmi oblíbené právě pro jeho design. Z pohledu truhláře se však jedná o asi nejnáročnější druh schodiště, a tak je potřeba počítat s tím, že samotná výroba chvíli zabere. Nevýhodou tohoto druhu schodiště je, že se po něm těžko přenáší větší předměty, a tak se nehodí, pokud nemáte jinou cestu, jak stěhovat nábytek do patra.

točité schodiště

Obloukové schodiště

O něco prostorově náročnější, avšak designově lepší, je schodiště obloukové. Je rovněž praktičtější volbou. Jedná se o mírně zatočené schodiště, které může být různě zužováno, a rozšiřováno, a tak se zde fantazii meze nekladou.

Přímé schodiště

Nejsnazší variantou na výrobu je pak přímé schodiště, které se hodí především do moderně vybavených domácností. Můžete jej jednou stranou přirazit ke zdi, a zábradlí použít pouze na druhé, či může stát volně, avšak zde již bude potřeba nechat udělat zábradlí z oboru stran.

přímé schodiště

Lomené schodiště

Lomené schodiště je něco mezi schodiště točitým, a přímým. Může být různě zahýbáno, nemá však zakulacené tvary, a tak je jeho výroba méně náročná. Možností je pak i schodiště s mezipodestou, které je využíváno v případě vyšších stropů, aby schodiště nezabralo tolik prostoru.

Materiál

Co se materiálu na výrobu schodiště týče, existuje větší množství variant, z nichž je nejužívanější dřevěné, či kovové schodiště. Lze však materiály různě prolínat a doplňovat, a tak i kovové schodiště může mít dřevěné nášlapy, skleněné výplně zábradlí, a podobně.