Jsem ráda, že žiji v takové době, kdy je mobilní telefon naprosto normální a rozšířený. Vůbec si nedokážu představit, že už bych neměla mobilní telefon. A jsem za něj opravdu ráda a taky mě opravdu těší, že i můj malý syn a moji rodiče a prarodiče taky už mají mobilní telefon. A to nemluvím o příteli. Protože přítel jezdí kamionem, takže je logicky opravdu velice často mimo domov. Mě se potom stýská, takže jsem ráda, že mu alespoň volám. A taky velice často dělám videohovory, protože je to jediná možnost, jak slyšet a zároveň vidět svého přítele, když je v práci a na cestách.

S mobilem taky pracuji.

Jednou jsem taky jela do konce s přítelem, když jel kamionem do Rakouska. Musím vám říct, že to opravdu velká zábava a baví mě to a jistě si to v budoucnu ještě někdy zopakuji. Nyní mám ještě malé dítě, takže nikam nepojedu. Ale i díky mobilnímu telefonu, který máme všichni, si často voláme a posíláme si různé fotky a taky obrázky, které nás potom samozřejmě těší. A taky je tady ale odvrácená strana toho, kdo má mobilní telefon. Samozřejmě, že taky někdo na něm může být závislý a nebo bude. Tak jsem si řekla, že nejlepší bude, když člověk si udělá raději každý svůj názor sám na sebe. Aby věděl, jak na tom je.

I můj syn má mobil.

A do mobilního telefonu se dá stáhnout taková aplikace, která vám ukáže, kolik času trávíte na sociálních sítích anebo jak často hrajete hry. Podle mého názoru je to docela skvělé. A je prima vědět to, jak zacházíte se svým mobilem a jak s nimi manipulujete. A co na něm děláte vy nejčastěji? A tuto aplikaci bych ocenila opravdu hlavně u dětí, aby rodiče věděli, co a jak dělají děti s mobilním telefonem. Nebo další děti, který si hrají na mobilním telefonu hry, ale taky hlavně volají a posílají sms zprávy. To je taky dobré vědět, jak to hle všechno probíhá, aby rodiče věděli, co jejich ratolesti s mobilem dělají.