Když má vaše kamarádka narozeniny a chcete ji koupit k dárku taky přání, není nic lehčího, než zajít do prvního papírnictví nebo supermarketu a nějaké vybrat. Pokud ale takto nakupujete už po několikáté, určitě se setkáváte s tím, že přání jsou poněkud stejné a nudné. Když už najdete něco zdobeného, je to spíš kýč. Můžete taky hledat na internetu nějaké originální přání, ale na to musíte myslet dopředu, aby vám stihlo dojít.

Variantou může být vlastnoručně vyrobené přání. Jednak bude podle vašich představ a hlavně bude originální. Jaké však vyrobit? Vyzkoušejte tzv. pop-up přání.

Určitě jste se s takovým přáním už někdy setkali. Jde o to, že když přání otevřete, rozevře se na vás různě skládaný a prořezaný papír do konkrétního tvaru. Můžete např. vytvořit srdce, které se otevřením přání postaví do prostoru. Variant je nepřeberné množství od jednoduchých nápisů až po komplikované skládané tvary.  Můžete si ale být jistí, že s takovým přáním sklidíte velký úspěch.

Pokud jste zruční, postačí vám se podívat na již hotové přání a inspirovat se způsobem výroby. Pokud si nejste jistí, na internetu je mnoho návodů, jak se takové přání vyrábí. Stačí, když si do vyhledávače zadáte „pop-up cards“ a podíváte se na fotografie nebo rovnou videa s návodem. Vyzkoušejte si nejprve nějaké jednoduché, abyste přišli jak na to. Pak už jen podle fotografie poznáte, jak jsou některé přání vyrobené a co vše lze vymyslet a realizovat. Pak už záleží jen na vaší fantazii a nápadech.

Podle toho si nakupte potřebné papíry případně nějaké ozdoby a můžete se pustit do práce. Nic speciálního k tomu není potřeba, jen pravítko, tužku, lepidlo, nůžky, papír a někdy lámací nožík. Za pár korun tak vytvoříte krásné originální blahopřání, které si každý rád vystaví.

Příště až budete mít příležitost někomu darovat přání, překvapte ho tím vlastním.