Kombinace sušeného ovoce a různých druhů ořechů je perfektní volbou pro doplnění energie, zasycení a zároveň vyživení organismu. Neodmyslitelně tyto dva prvky patří do zdravovýživného segmentu a jsou dobrou volbou pro každého, kdo chce se sebou začít něco dělat, a namísto tukových zásob jít cestou přirozeného udržení ideální váhy. Víte o tom, že mnoho obézních lidí je ve skutečnosti podvyživených? Že buňky jejich těla jsou nasáklé spíše odpadem, nežli živinami, aby dobře plnily svou funkci? Chcete-li tomu předcházet nebo se toho zbavit, zařaďte směs ořechů do svého jídelníčku. Poskytnou vám vitamíny skupiny B, vitamín E, nenasycené mastné kyseliny, důležité pro vstřebávání vitamínu A (provitamínu A např. karotenoidů), minerály, jako jsou železo, hořčík, vápník, zinek, selen, měď, draslík a fosfor, proteiny, složité sacharidy a samozřejmě také velmi důležitou vlákninu, která brání přejídání a reguluje zasycení.

ořechy a sušené ovoce

A kde všude můžete směs ořechů mít?

Na výletě – ořechové směsi snadno smícháte se sušeným ovocem, jako jsou meruňky, rozinky, švestky, višně, brusinky, plátky banánu, kokosu či ananasu, papáji nebo manga a vydrží vám v plastové krabičce, dóze nebo sáčku se zipem několik dnů, pokud to ovšem vše nesníte. Ořechy a sušené ovoce jsou velmi trvanlivé a máte je k dispozici i několik měsíců bez konzervačních přísad.

oříšky na stole

V zaměstnání a ve škole – zvláště při práci duševní či fyzické se oříšky a ovoce hodí, neboť jsou perfektním zdrojem energie a díky vláknině se sacharidy nepřenáší do krve rychle, ale pozvolna, což nezatěžuje slinivku a není jednou z příčin cukrovky.

Při sportu – sportovci jistě ocení různé musli tyčinky a podobné výrobky, ale můžete je obohatit právě i vlastní namíchanou směs ovoce a oříšků, jak to vyhovuje právě vám. Doplníte kalorie a svůj doping můžete mít třeba po kapsách nebo v ledvince při jízdě na kole a in-line bruslích, v zimě na kluzišti nebo na sjezdovce či v běžkařské stopě.