Ať už za účelem meditace, vyznávání víry nebo poděkování matce Zemi, každý si ve svém prostoru může najít kousek místa na soukromí posvátný koutek. V naší kultuře je mnoho zapomenutých svátků, tradic i obřadů, které přímo vyžadují obětní místo. Zima jako symbol smrti a oslavy jara změnili se do vypíjecích soutěží a pozbyly svůj původní účel. Můžete se takto očistit od každodenního honu za úspěchem a spojit se se sebou samými. Vytvořte si chvíle pro milování jedinečného vesmíru, který nás stvořil.
oltář s pohanskými symboly

Výběr místa

Můžete si zvolit prostor doma i na zahradě. Nejlépe se hodí klidný kout v obývacím pokoji. Zajistěte si vyvýšenou strukturu – stolek, stoličku, poličku. Cokoli máte navíc a hodí se vám do interiéru. Na něj můžete položit barevný šátek, ten bude symbolizovat hojnost.
meditace za městem

Vzory a předměty

Na stoleček se nejčastěji pokládají posvátné předměty jako jsou sošky Buddhy nebo symboly vyjadřující víru. Dalším častým tématem je reprezentace zemských elementů:
·         Oheň: Reprezentujte svíčkou, k zakoupení je jich mnoho druhů. Máte-li nějaký hezký svícen nebo aromaterapeutickou lampičku, stačí vám svíčky čajové.
·         Země: K tomuto elementu se váží jakékoli rostliny, ať už ve váze nebo v hlíně. Lze tak výborně propojit zemi s vodou. Další možností jsou jakékoli minerály nebo kameny. Do ozdobné skleničky také můžete v lese nasbírat různé plody – šípky, šišky, kůru, klacíčky nebo si udělat náhrdelník z jeřábů.
soška Buddhy
·         Voda: Je výborné ji propojit s některým z ostatních elementů. Nalezneme ji například v aromaterapeutické lampě, v rostlinách nebo v lahvi, kde ji můžeme filtrovat pomocí šungitu.
·         Vzduch: Na oltář si přidejte cokoli, co bude příjemně stimulovat vaše pachové buňky. Může se jednat o vykuřovadla, posvátné dřevo, vonné tyčinky nebo již několikrát zmíněnou aroma lampu s vonnými olejíčky.
Dále si zde můžete vystavit fotky, poblíž si zavěsit vision board, texty nebo dokonce celé knížky. Poté už se můžete těšit ze všech vašich rituálů.